دنت پاپ

تقویت قدرت تجسم کودکان در جهت بیان یک کلمه در خصوص اشیاء، ورزش، مشاغل و … با استفاده از اجرای نمایش نظیر بازی پانتومیم بسیار جذاب و نشاط‌آور است. همچنین می‌توان پیش از انجام بازی پانتومیم، کودکان را تشویق به نقاشی و کشیدن کلمات موردنظر خود جهت شرکت در بازی تشویق نمود.

گام اول:ابتدا کودکان را به دو تیم برای آغاز بازی تقسیم کنید و با انتخاب کودکان هر تیم برای تیمشان اسمی را برگزینید.

گام دوم: به کودکان هر تیم تعدادی کاغذ رنگی همراه با ماژیک یا مداد رنگی داده شود. به کودکان توضیح داده شود تا کلمات مورد نظر خود را در یک زمینه‌ی مشخص، برای مثال ورزش انتخاب کرده و به رسم آن یا نوشتن اسم ورزش روی کاغذ بپردازند. به کودکان باید توضیح داده شود که با انتخاب کلماتی مناسب، برای برنده شدن در بازی تلاش کنند.

گام سوم: پس تهیه کارت‌های رنگی توسط کودکان، می‌بایست کارت‌های هر تیم را در داخل ظرفی ریخته و به یکی از کودکان تیم مقابل داده ‌شود. سپس هر کودک فرصت دارد که در مدت زمان 2 دقیقه به اجرای پانتومیم برای هر کارت بپردازد تا اعضای تیم خود آن کلمه را حدس زنند. در صورت حدس اعضای تیم، برنده‌ی آن کارت شده‌اند. در زمان باقی مانده کارت‌های دیگر را اجرا کرده و هم تیمی‌ها حدس می‌زنند. پس از اتمام زمان هر تیم، کودک تیم مقابل به اجرای کارت‌های خود برای هم تیمی‌هایش می‌پردازد.

گام چهارم: اولین تیمی که بتواند تمامی کارت‌ها را زودتر حدس زند، برنده‌ی بازی خواهد شد. با این بازی می‌توان علاوه بر تقویت قوه‌ی تصویرسازی کودکان، به تقویت روحیه‌ی تیمی و فعالیت گروهی آنان نیز کمک نمود.

وسایل مورد نیاز :

– کاغذهای رنگی
– ماژیک یا مداد رنگی
– 2 عدد ظرف
– تایمر یا ساعت

به اشتراک بگذارید