School-Breakfast

دانش آموزان، آینده سازان جامعه هستند و در یکی از حساس‌ترین دوره‌های رشد خود به سر می‌برند. رشد فیزیولوژیک و شناختی آن‌ها انواع نیازهایشان به خصوص نیازهای تغذیه‌ای آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از سویی دیگر نوع تغذیه، عادت‌ها و باورهای تغذیه‌ای که در این دوران شکل می‌گیرد تاثیر مستقیمی بر نوع تغذیه آنها در دوران بزرگسالی دارد. در ﺻﻮرﺗﻲ ﻛﻪ اﻧﺮژي ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز آنها ﺗﺄﻣﻴﻦ ﻧﺸﻮد، ﭘﺮوﺗﺌﻴﻦ ﻣﺼﺮﻓﻲ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺻﺮف رﺷﺪ و ﺗﺮﻣﻴﻢ بافتﻫﺎي ﺑﺪن ﺷﻮد، ﺑﻪ ﻣﺼﺮف اﻧﺮژي رسیده و در نهایت رشد دانش آموز مختل می‌شود

ﺑﻬﺮه ﻫﻮﺷﻲ ﺑﺴﺘﮕﻲ ﺑﻪ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺤﻴﻄﻲ و ﺑﻴﻮﻟﻮژﻳﻜﻲ مختلف دارد و ﺗﻐﺬﻳﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻳﻜﻲ از ﻣﻬﻤﺘﺮﻳﻦ ﻋﻮاﻣﻞ محیطی ﻣﻮﺛﺮ ﺑﺮ ﺑﻬﺮه ﻫﻮﺷﻲ ﻣﻄﺮح اﺳﺖ. ﺑﻨﺎﺑﺮاﻳﻦ ﺳﻮء ﺗﻐﺬﻳﻪ ﻣﻲ ﺗﻮاﻧﺪ اﺛﺮات ﻧﺎﻣﻄﻠﻮﺑﻲ ﺑﺮ ﺑﻬﺮه ﻫﻮﺷﻲ و ﺗﻜﺎﻣﻞ شناختی داﻧﺶ آﻣﻮزان ﺑﮕﺬارد. مطالعات مختلف کمبود آهن، روی، ویتامین‌های گروه B، ویتامین A و D را بین دانش آموزان گزارش کرده‌اند. برخی از این کمبودها از کاهش مقدار ریزمغذی‌ها در مواد غذایی مرسوم مصرفی در منطقه یا شرایط جغرافیایی آن ناشی می‌شود. برای مثال کمبود ویتامین D به دلیل موقعیت ایران نسبت به خط استوا، آلودگی هوا و نوع پوشش افراد شایع است؛ اما باید توجه داشت که این کمبودها در کودکان و نوجوانان در سنین مدرسه به دلیل افزایش نیاز و جهش رشدی که دارند می‌تواند اثرات جبران ناپذیری را برجای بگذارد.

ﻳﻜﻲ از ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ راه‌ها ﺑﺮاي اﻃﻤﻴﻨﺎن از ﺗﺄﻣﻴﻦ نیازهای تغذیه‌ای کودکان، استفاده از هر پنج گروه اصلی غذایی است که عبارت از: نان و غلات، سبزی‌ها، میوه‌ها، گوشت‌ها (حبوبات و تخم‌مرغ را نیز شامل می‌شود) و لبنیات می‌باشد. که در ادامه به معرفی چند نوع میان وعده برای مدرسه میپردازیم:

• پرتقال (تامین ویتامینC و اسیدفولیک)، شیر غنی شده دنت (تامین کلسیم، ویتامینD و A)، بیسکوییت ساده (کربوهیدرات و تامین انرژی)، آجیل (تامین امگا3و زینک)

• لقمه نان و پنیر و گردو (تامین انرژی، پروتئین و امگا3)، هویج یا کرفس خرد شده (تامین فیبر و آنتی اکسیدان‌ها)، شیر غنی شده دنت (تامین کلسیم، ویتامینD و A)

• نان تست با قارچ، فلفل دلمه‌ای و پنیر (ویتامین C، کربوهیدرات، پروتئین، ویتامین‌های گروه B) آب میوه طبیعی (تامین ویتامین و املاح)، دسر دنت پاپ (تامین کلسیم و پروتئین)

• تخم مرغ آب پز با نان تست و گوجه (پروتئین، ویتامین B، ویتامین A، D، اسید فولیک، ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان‌ها)، سبزیجات پخته با آبلیمو (فیبر، ویتامین، املاح)، شیر غنی شده دنت پاپ (تامین کلسیم، ویتامینD و A)
حفظ تنوع در برنامه غذایی و اطمینان از دریافت تمام گروه‌ها رمز اصلی جلوگیری از سوءتغذیه و حفظ رشد می‌باشد. در بین تمام گروه‌های غذایی لبنیات مهم‌ترین ﻣﻨﺒﻊ ﺗﺄﻣﻴﻦ ﻛﻠﺴﻴﻢ موردنیاز ﺑﺪن به ﺷﻤﺎر می‌رود. ﻣﺼﺮف ﮔﺮوه ﺷﻴﺮ و ﻟﺒﻨﻴﺎت ﺑﻪ ﻋﻠﺖ اینکه ﻣﻬﻤﺘﺮﻳﻦ ﻣﻨﺒﻊ ﻛﻠﺴﻴﻢ و ﻓﺴﻔﺮ می‌ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺑﺮاي اﺳﺘﺤﻜﺎم اﺳﺘﺨﻮان‌ها و دندان‌ها لازم است. همچنین به علت داشتن ویتامین A در رشد، سلامت سیستم ایمنی، بینایی و پوست نقش مهمی دارند. متأسفانه شاهد آن هستیم که دانش آموزان اکثراً نسبت به شیر بی‌میل و رغبت بوده و هر خوراکی دیگریِ را به شیر ترجیح می‌دهند. این همان چیزی است که در حدود سال 1900 میلادی، جرقه‌ی تولید محصولاتی با نام دنون را در ذهن آیزاک کاراسو، موسس دنون به وجود آورد. او با مشاهده‌ی وضعیت تغذیه‌ای بد و بی‌میلی کودکان اطراف خود به محصولات لبنی، تصمیم به تولید محصولاتی طعم دار بر پایه شیر کرد تا بتواند سرانه مصرف لبنیات را به‌ویژه در کودکان و نوجوانان بالا ببرد. امروز پس از صدسال از آن تاریخ، طیف وسیعی از محصولات لبنی برپایِه شیر توسط مجموعه کارخانجات دنون در سرتاسر جهان تولید می‌شود. این شرکت از سال 1394 نیز برای کودکان محصولات جدیدی را با عنوان دنت پاپ با 60 درصد شیر تازه، بدون هرگونه رنگ مصنوعی وارد بازار کرد تا کودکان را به خوردن یک میان وعده‌ی سالم تشویق کند. در مردادماه امسال، شرکت دنون لبنی پارس با توجه به استقبال خوب از محصولات دنت پاپ، طیف محصولات خود را توسعه داده و شیرهای طعم‌دار دنت را در دو طعم محبوب کاکائو و موز وارد بازار کرد. این سری محصولات علاوه بر داشتن طعم مطلوب و افزایش تمایل کودکان به خوردن محصولات شیری در مدرسه به دلیل غنی شدن با ویتامین A و D و تأمین مواد موردنیاز برای رشد کودک، یک تجربه‌ی خوشمزه و دلپذیر را از یک میان وعده سالم به آن‌ها هدیه می‌دهد.

به اشتراک بگذارید