راه خودتان را در تاریکی حس کنید

راه خودتان را در تاریکی حس کنید

اغلب کودکان از تاریکی می‌ترسند. اگرجه این تاریکی نیست که آنان را می‌ترساند و این ترس از عدم شناخت نسبت به محیط اطراف است. با این بازی سرگرم‌کننده می‌توان محیط تاریک را به فضایی با ترس اندک تغییر داد.
گام اول: ابتدا 5 طرح را بر روی کاغذهای سفید بکشید: مربع، مستطیل، دایره، بیضی و مثلث. آنها را قشنگ و بزرگ بکشید تا به راحتی بتوان آنها را تشخیص داد.
گام دوم: هر یک از اشکال را همراه با حاشیه‌ای ببرید و یک سوراخ کوچک در بالای آن با پانچر ایجاد کنید. با یک ایده‌ی خوب به کودکتان کمک کنید تا این کار را انجام دهد چراکه این کار می‌تواند بامزه باشد.
گام سوم: شکل‌ها را با رنگ‌های فلورسنت رنگ‌آمیزی کنید، این شکلک‌ها نور زیادی را در روشنایی جذب کرده و در تاریکی و عدم وجود نور می‌درخشند.
گام چهارم: حال به بخش جذاب می‌رسیم! در شب زمانی‌که کودک در بیرون از اتاق منتظر است، تعدادی از تصاویر را بر روی اسباب‌بازی‌های مورد علاقه کودکتان آویزان کنید. سپس چراغ‌ها را خاموش کرده و با کودکتان به تلاش برای پیداکردن اسباب‌بازی‌ها در تاریکی بپردازید. چه اسباب بازی پیدا کردید؟ ایا کودکتان با لمس کردن توانست تشخیص دهد؟ در صورت نیاز می‌توانید در ابتدای بازی دست کودکتان را بگیرید.

وسایل موردنیاز :

-کاغذ سفید
-مداد
-قیچی (فراموش نکنید که مراقب کودک در موقع استفاده باشید)
-پانچر
-رشته یا ریسمان
-قلم مو

به اشتراک بگذارید