createtheaterfromabox

کودکان استعدادی طبیعی در اجرای نمایش و تئاتر دارند، از این‌رو با ساخت عروسک‌های نمایشی برای کودکان می‌توانید منجر به بروز و تقویت این استعداد در کودکان‌تان شوید. از این طریق می‌توان ضمن کمک به فراموش کردن مشکلات احتمالی موجود در خانه، شادی و خنده را برای کودکان به ارمغان آورد.
گام اول: ابتدا از انتهای جعبه کفش یک صفحه‌ی مستطیل شکل ببرید؛ برای این منظور بهتر است که یک نوجوان این کار را انجام دهد چراکه ممکن است اندکی سخت باشد. برای اینکه کار تمیزتر انجام شود، ابتدا با یک مداد طرح مستطیل را بر روی جعبه رسم کرده و سپس آن ‌را ببرید.

گام دوم: در این مرحله کودکان جعبه را با رنگ‌های مورد علاقه‌‌ی خود رنگ آمیزی کرده و سپس با استفاده از برچسب و کاغذهای رنگی تزیین نمایند و جمله‌ی “تئاتر کوچک من” را با دست‌خط خودشان بالای جعبه بنویسند.

گام سوم: سپس به کودکان کمک کنید تا از پارچه‌های رنگی برای ساخت پرده‌ی تئاتر در گوشه‌های مستطیلی جعبه استفاده کنند. فراموش نکنید که پارچه‌ها را در داخل جعبه و نه بیرون جعبه بچسبانید.

گام چهارم:تصاویر پپی‌ها را روی مقوا پرینت کرده و تک تکشان با استفاده از چسب مایع یا چسب نواری بر انتهای چوب بستنی بچسبانید. صحنه تئاتر آماده است، منتظر اجرای زیبای کودکان باشید.

وسایل مورد نیاز :

– یک جعبه کفش
– قیچی (پیشنهاد می‌شود یک ناظر بزرگسال در زمان استفاده از قیچی حضور داشته باشد)
– دو تکه پارچه (رنگ‌های روشن)
– چسب مایع/چسب نواری
– کاغذهای رنگی و پرینت شده برای تزیین کردن
– مداد

به اشتراک بگذارید